Дзвоніть: (096) 949 28 18

Бедные, но честные...

  Понеділок, 23 лютого 2015. Опубліковано в Статті

Новые борцы с коррупцией - кто они?

Общественная организация Transparency International обвиняет кандидатов на должность директора антикоррупционного бюро в махинациях с декларациями. Как выяснили правозащитники, на руководящие должности Национального антикоррупционного бюро претендуют...бездомные и безработные.

"Не все кандидаты на должность директора Национального Антикоррупционного бюро соответствуют требованиям закона. Среди кандидатов есть лица с двойным гражданством, госслужащие, которые преуменьшают свои доходы и переписывают имущество на членов семьи", - говорится в сообщении.

Так, анализ доходов пяти из 161 кандидата (список) свидетельствует, что "коррупционные риски" возникают уже на уровне деклараций.

По данным деклараций, годовой заработок Главного военного прокурора Анатолия Матиоса в сто тридцать раз меньше заработка жены (264,4 тысяч против 34,7 миллиона гривень). Также Матиос занимал руководящую должность в Администрации Президента времен Януковича.

Сын помощницы Юлии Тимошенко Юрий Трегубов не работает уже третий год.

Адвокат Юрий Сухов в 2014 году заработал лишь 5734 гривень («другие виды доходов»), а его жена - более 111 тысяч гривен.

"Если уже на уровне деклараций кандидатов возникают вопросы о сомнительном прошлом претендентов, то каким будет директор структуры, что должна решительно бороться с коррупцией в стране? Все вопросы о коррупционных рисках, которые мы обнаружили во время анализа деклараций, будут направлены в комиссию. И если комиссия задаст вопрос от общественности и поинтересуется у кандидатов о женах-миллионерах, проживании на улице за отсутствия какого-либо жилья или возможной причастности к коррупционным схемам - мы будем свидетелями действительно прозрачного процесса", - заявил Андрей Марусов, председатель правления Transparency International Украина

Справка. Transparency International Украина является представительством глобальной антикоррупционной неправительственной организации Transparency International, которая имеет более 90 национальных представительств и работает более чем в 100 странах мира.

Как пишет ТI на своем официальном сайте (далее приводятся выдержки из статьи "Панове, хто ви? Або про що свідчать декларації кандидатів на голову Національного антикорупційного бюро" от 23.02.2015.):

Не всі кандидати на посаду директора Національного Антикорупційного бюро відповідають вимогам закону. Серед кандидатів є особи з подвійним громадянством, держслужбовці, які применшують свої доходи та переписують майно на членів родини. Деякі кандидати на посаду головного антикорупціонера країни взагалі не вміють правильно заповнювати декларацію. "Сьогодні починаються співбесіди на посаду директора Антикорупційного бюро. Якщо вже на рівні декларацій кандидатів виникають питання про сумнівне минуле претендентів, то яким буде директор структури, що має рішуче бороти корупцію в країні?

Всі питання про корупційні ризики, які ми виявили під час аналізу декларацій, будуть направлені в комісію. І якщо комісія додасть питання від громадськості та поцікавиться у кандидатів про дружин-мільйонерок, проживання на вулиці через відсутність будь-якого житла або можливу причетність до корупційних схем – ми будемо свідками дійсно прозорого процесу», - впевнений Андрій Марусов, голова Правління ТІ Україна.

П’ятірка кандидатів на посаду директора НАБ які мають «скелети у шафі» (можуть мати сумнівне минуле, про що свідчить інформація з відкритих джерел):

Анатолій Матіос, Головний військовий прокурор

Під час Революції Гідності перебував на посаді заступника керівника Головного контрольного управління Адміністрації Президента України Віктора Януковича (листопад 2011 – лютий 2014 р.).

Його заробіток більш, ніж у сто тридцять разів менший за заробіток дружини (264,4 тис. проти 34,7 млн. грн.). Це дуже нагадує звичайну для чиновників практику переведення статків на членів родини.

Кирило Куликов,  помічник-консультант народного депутата України В.В.Кличка

Керівник Бюро Інтерполу в Україні; народний депутат від «Наша Україна – Народна Самооборона» у 2007-2012 рр.

Депутат-«тушка» (напередодні арешту Ю.Луценка покинув опозицію та приєднався до проурядового «Єдиного центру»). Лобіював законодавче забезпечення корупційної схеми з оцінкою майна. Голосував за призначення В.Пшонки генеральним прокурором України.  Роз’їжджав з міліцейською «ксивою», щоб уникнути перевірок ДАЇ. ЗМІ пов’язують з російським «лужніковським» угрупуванням.

Юрій Трегубов, «тимчасово не працює» з грудня 2012 р.

Син помічниці Ю.Тимошенко Ольги Трегубової, зробив кар’єру прокурора у Дніпропетровську.

Будучи народним депутатом від Блоку Ю.Тимошенко у 2007-2012 рр., дуже полюбляв літати за бюджетний кошт. Так, у першому кварталі 2011 р. «налітав» на 38,8 тис. при обмеженні у 6,7 тис. грн.


Юрій Сухов, адвокат з 2010 р.

Колишній податковий міліціонер, чиновник Держкомнацрелігій та Рахункової палати, Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики (2009-2010), член ВО «Батьківщина».

У 2014 р. заробив лише 5734 грн. («інші види доходів»), дружина – більше 111 тис.грн.

У 2009 році «Українська правда» звинувачувала його у сумнівних зв’язках із одеськими ділками-контрабандистами.

Василь Вовк, начальник Головного слідчого управління СБУ

Випускник Вищої школи КДБ, з 1988 року перебував на керівних посадах у Державній митній службі та СБУ.

Як мінімум, він є заручником сумнівних «компромісів», які доводилося робити впродовж майже 30 років служби «в органах».

Ні  держслужбовці, ні владні інститути поки що не готові чесно та завчасно звітувати перед народом. Про це, зокрема, засвідчили результати медіа-кампанії «Чорна п’ятниця прийшла по декларації» під час якої головні посадовці країни (Президент, Прем’єр-міністр, Генеральний прокурор, Голова Нацбанку, Секретар РНБО, судді та всі міністри) отримали від  ТІ Україна інформаційні запити з проханням надати відомості про їх майнові декларації за 2014 рік. Героїв не виявилося -  декларації активістам не надав ніхто, адже закон дозволяє їх подавати до 1 квітня.

Але якщо 12 органів влади надали хоч якусь офіційну відповідь на інформаційний запит (Адміністрація Президента, Секретаріат КМУ, Конституційний суд, Верховний суд, Вищий господарчий суд, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, МЗС, Мінекономіки, МВС, Міносвіти, Мінінформполітики, Мінюст), то інші 13 - прямо порушили норму закону «Про доступ до інформації» і проігнорували звернення громадян. Зовсім ніякої відповіді не надали РНБО, ВАСУ, Генпрокуратура, Нацбанк та 9 міністерств.

Источники - УНИАН, Transparency International

Печерська Іляна Михайлівна
Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Создание сайтов.